Felicitari tuturor echipelor ce au participat la turneu

Agenda de activitati si intalniri si evenimente a romanilor din Belgia. Publicati doar evenimente de interes pentru comunitatea romanilor din Belgia.

Moderatori: Moderatori Rombel, Editor Rombel

Felicitari tuturor echipelor ce au participat la turneu

Mesajde voadek pe 07 Mai 2006, 21:14

A fost o experienta super faina pentru toti cei ce au participat
iata clasamentul :

1) Echipa romanilor din Germania
2) Echipa romanilor din Belgia
3) Echipa romanilor din Franta
4) Echipa romanilor din Olanda

Indiferent de rezultate tot ce a contat e ca a fost o ocazie pentru ca romanii de peste tot sa se cunoasca mai bine.

Imagine
Imagine
http://voadek.de-pe.net
Les temps sont durs pour les reveurs.
voadek
Membru
Membru

Mesajde mishulyna pe 07 Mai 2006, 21:38

Felicitari organizatorilor si participantilor! Toti romanii sunt castigatori prin astfel de initiative!
mishulyna
Guru
Guru

Locaţie: 4020 Liege

Mesajde valentin pe 07 Mai 2006, 23:25

Eu promit sa vin maine cu un articol insa acum sunt tare obosit sa mai scriu ceva.

Am o stire despre donatiile de astazi:in primul rand cantitatea de bunuri donata a fost de aproape 1100kg,iar in acest moment aceste donatii se afla in vama romana.
S-a facut si o cheta printre suporteri si jucatori,iar suma de bani stransa a fost de 260 euro.

Salutari tuturor celor care ati fost astazi la sala.A fost fantastic!!!
valentin
Guru
Guru

Mesajde DenoX pe 07 Mai 2006, 23:48

Felicitari si cuvinte de multumiri din numele toate jucatori echipei 'Olandei'. Chiar daca am stat doar doi minute pe teren, sunt si io tare obosit ca Valentin si de asta nu prea sunt in stare sa scriu mult aici.

Ne mai auzim!
DenoX
Junior
Junior

Locaţie: Barcelona

Mesajde RottenKid pe 08 Mai 2006, 07:12

felicitari echipelor si de la mine ... nu scriu mult ca ma duc sa nu stiu :) am o febraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :roll: :roll: :roll:
Imagine
RottenKid
Membru
Membru

Mesajde RottenKida pe 08 Mai 2006, 11:09

In primul rand multe multzumiri tuturor organizatorilor si felicitari jucatorilor (obositzi) care s-au pregatit foarte bine ptr aceasta ocazie (merita cate 1 punga de dulciuri sa le treaca febra musculara :P)

Mersi mult in special lui voadek si korinutza, suntetzi nijte dulciuri :P }}}p{{{

Imi pare foarte bine ca am avut ocazia sa va cunosc pe cei care ati fost ieri la BXL, iar ptr ceilalti un salut calduros, caci sunt noua pe forum :twisted:
RottenKida
Junior
Junior

Locaţie: Germany

Mesajde RottenKida pe 08 Mai 2006, 11:25

Imagine

Totushi au luptat si merita un pupic in plus :P ... }{ BRAVO GERMANIA }{ :D
Ultima oară modificat de RottenKida pe 09 Mai 2006, 00:20, modificat 1 dată în total.
Imagine
I Know when I`m in Love, because I see the World in his eyes and his eyes everywhere in the World.
RottenKida
Junior
Junior

Mesajde RottenKid pe 08 Mai 2006, 11:29

RottenKida scrie:
Totushi au luptat si merita un pupic in plus :P ... }{ BRAVO GERMANIA }{ :D

Tu iar ma urmaresti ? :p
Imagine
RottenKid
Membru
Membru

Mesajde RottenKida pe 08 Mai 2006, 11:31

un pic pic pic..
Ultima oară modificat de RottenKida pe 09 Mai 2006, 00:19, modificat 1 dată în total.
Imagine
I Know when I`m in Love, because I see the World in his eyes and his eyes everywhere in the World.
RottenKida
Junior
Junior

Mesajde coralina pe 08 Mai 2006, 11:38

Felicitari organizatorilor! La mai mare! A fost frumos :)
Unde pot fi vazute pozele facute de-ai vostri? :) Pe romanians.nl s-au incarcat deja cateva si pot fi gasite la Foto-Album.
coralina
Nou venit
Nou venit

Locaţie: Olanda

Mesajde valentin pe 08 Mai 2006, 12:17

Vom veni si cu poze imediat ce le voi strange de la participanti.Daca cineva a pus deja poze pe vreun site asteptam linku--riule.Pana atunci va las aici articolul aparut si pe prima pagina:

Aproximativ 100 persoane(jucatori si suporteri)au participat ieri la Brussel la turneul de fotbal,dar si la strangerea de ajutoare pentru victimele inundatiilor din Romania,organizat de Rombel.

Inca de la ora 11.00 echipa romanilor din Germania astepta nerabdatoare pe scarile de la de intrarea in sala de sport din Brussel.Pana la orele 12.50 am reusit sa ne strangem toti:romani din 4 tari,impreuna pentru un scop nobil si pentru placerea de a face sport.

Emotiile au aparut inca de la inceput cand s-a tras la sorti disputarea meciurilor si ordinea acestora.Primele echipe care au intrat la vestiar pentru a disputa primul meci,au fost echipele Rombel.com si Romanians.NL.
Finala mare s-a disputat intre Rombel si echipa romanilor din Germania,iar finala mica s-a disputat intre Romanians.nl si echipa romanilor din Franta.Castigatorii acestei editii au fost meritat romanii din Germania.

Intre 12.30 si pana la terminarea finalei am asistat la o atmosfera de petrecere in tribune unde s-a scandat si s-a baut bere oferita de Ambasada Romaniei in Belgia.

In timpul meciurilor am reusit sa incarcam si donatiile intr-o camioneta a doi romani inimosi,ce astepta sa plece spre aeroportul din Maastricht.S-au strans ieri cu ajutorul unei comunitati de romani de exceptie aproape 1100 kg de ajutoare care de aseara sunt deja in Romania.De la cei prezenti la turneu a fost stransa si suma de 260euro ce va fi astazi trasferata in contul deschis in Romania.

La premierea participantilor,am avut onoarea sa-l avem langa noi pe Ambasadorul Romaniei in Belgia domnul Ion Jinga,prezent la sala inca de la incepearea finalei mari.Domnia sa a oferit premiile si s-a pozat cu toti participantii la eveniment intr-o atmosfera relaxanta si de prietenie.

Acest eveniment nu ar fi fost posibil fara sponsorii Talentia HR,Ambasada Romaniei in Belgia si a membrului Rombel @Dumitruc.
Multumim de asemenea tuturor celor care s-au implicat in strangerea de ajutoare si transportul acestora pana la aeroport.Multumiri speciale companiei aeriene BluAir care a transportat mai mult de 1 tona gratuit pana in Romania.Felicitari si celor de la Redactia Hotnews care se vor ocupa de preluarea ajutoarelor si distribuirea lor in zonele afectate.Toata stima pentru membra Rombel Ingrid care a organizat si coordonat toata acesta actiune de strangere a ajutoarelor.

Multumiri Corinei pentru cadourile oferite lucurilor 3 si 4 dar si celorlalti colaboratori implicati:Radio Dor de Tara si Romanians.NL
valentin
Guru
Guru

Mesajde lucaud pe 08 Mai 2006, 16:11

Salutare,

Multumiri tuturor celor prin a caror implicare a fost posibila intalnirea de ieri !!! A fost placut si ... bine organizat. Speram ca urmatoarea intalnire sa poata avea loc destul de curand .... in Germania, Franta sau Olanda.

Numai bine,

Cozmin

PS. Cateva fotografii .... "cam" amestecate inca in etapa asta.

http://www.wistiti.fr/wistiti/fr_fr/asp ... GPL0605081

[quote="valentin"]Vom veni si cu poze imediat ce le voi strange de la participanti.Daca cineva a pus deja poze pe vreun site asteptam linku--riule.Pana atunci va las aici articolul aparut si pe prima pagina:
lucaud
Junior
Junior

Mesajde valentin pe 09 Mai 2006, 08:57

Alte fotogragii de foarte buna calitate puteti vedea si aici:

http://www.pbase.com/go4/turneu
valentin
Guru
Guru

Mesajde mishulyna pe 09 Mai 2006, 09:17

Va felicit pe toti inca o data, romanii de oriunde trebuie sa ramana uniti indiferent de clasamente sau orgolii, chiar daca unul din post-urile mele a deranjat pe unii dintre voi sunt mandra sa va consider in continuare prietenii mei! Va urez o zi excelenta!
mishulyna
Guru
Guru

Locaţie: 4020 Liege

Mesajde FlowerPower pe 09 Mai 2006, 10:49

Vazut, placut!
FlowerPower
Junior
Junior

Locaţie: Bruxelles

Următorul

Înapoi la Activitati - Agenda evenimente